Zahrada dokáže kvést po celý rok!

Po první zimě duben

Kontakt

Petr Kopička

petrkopicka@email.cz

Zeyerova 6
Opava 5
74705

+420 553 62 53 70
+420 604 898 245

Vyhledávání

Pár poznámek k obrázkům zahrad.

Aby zahrady v prvním roce a v dalších letech, po výsadbě, takto efektně působily,musí být dodrženy všechny požadavky tak,jak je rostliny vyžadují.Sortiment a skladba rostlin je vždy přizpůsobena vzniklým záhonům - stanovištím s různými fyzikálními podmínkami.

Stěny domu,a původní staré ovocné stromy mohou svým stínem vytvořit místa,které déle drží vlhkost .Původní jehličnany naopak i stinné místo pod sebou vysušují.

Sluncem nahřívané plochy produkují odrazy tepla podobné stepním podmínkám.

Výše popsané fyzikální podmínky,a velikost daného prostoru vede k výběru a umístění jednotlivých rostlin.Vznikají rostlinná uskupení - kompozice,které v souladu s prostředím a ročním obdobím vytvářejí  okrasnou a užitnou hodnotu,pro kterou jsou vysazovány.

V případě špatně zvolených rostlin, by tomu tak nebylo rostliny by na daném místě  neprospívaly a zahrady by nepůsobily svěže a zdravě.Příjemný pocit při pobytu v zahradě,krásné pohledy z oken domu,pergol,detaily a proměny rostlin sázených v blízkosti chodníku vytváří  malebný a harmonický s celek s jemnými detaily,navazující na vzrostlé kulisy okolních zahrad a staveb.Kombinace ovocných dřevin s okrasnými rostlinami působí přirozeně a zároveň okrasně.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode